O ebooku

nowa okładka1Poradnik dobrego korepetytora powstał z ogromnej potrzeby podzielenia się moją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Pracowałam jako korepetytor języka angielskiego przez 10 lat. W tym czasie spotkałam się z wieloma uczniami, z różnymi problemami i wyzwaniami. Sama poszukiwałam możliwych rozwiązań i tworzyłam materiały. Każdą lekcję starałam się przygotować jak najlepiej – po to, aby zarówno uczeń, jak i ja byliśmy zadowoleni z jej przebiegu.

Po zakończeniu uczenia w mojej głowie długo kołatała się myśl o tym, aby wszystko, co wiem i wszystko, co zobaczyłam przelać na papier. Prace nad niemalże 80-stronicowym ebookiem trwały rok, a ja umieściłam w nim to wszystko, czym chciałam się z Tobą podzielić.

Co znajdę w ebooku? – pewnie jest to pierwsze pytanie, które chcesz mi zadać. Myślę, że najlepiej zobrazuje to jego spis treści, który znajdziesz poniżej. Pamiętaj, że przez całą książkę opieram się na swojej pracy, czyli uczeniu języka angielskiego. Nie oznacza to bynajmniej, że nie skorzystasz z moich rad, jeśli uczysz matematyki, chemii czy polskiego! Wystarczy, że w odpowiedni sposób zastosujesz zdobytą wiedzę. Do dzieła!

Rozdział pierwszy. Jak uczą w szkole i poza nią? – przegląd metod.

Rozdział drugi.  Zaczynamy z grubej rury – udowodnię Ci, że korepetycje mają mnóstwo zalet.

Rozdział trzeci. Jak zostać korepetytorem – poprowadzę Cię za rękę.

Rozdział czwarty. Spotkanie na szczycie, czyli dekalog dobrego korepetytora.

Rozdział piąty. Pani Dobra Rada: jak prowadzić korepetycje?.

Rozdział szósty. Nie tylko ucz, ale i motywuj!

Rozdział siódmy. Głowa pełna pomysłów, czyli skąd czerpać inspiracje? 

Rozdział ósmy. Każdy uczeń jest inny – naucz się z nim pracować.

Rozdział dziewiąty. Moi uczniowie, czyli przykłady z życia wzięte.

Rozdział dziesiąty. Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród korepetytorów.

Rozdział jedenasty. Przykładowe konspekty lekcji z języka angielskiego.

W rozdziale dziesiątym widzisz wyniki ankiety – przeprowadziłam własne badania wśród małej grupy osób udzielających korepetycji, które odpowiedziały mi na kilka pytań związanych z tą profesją. Mogę zatem powiedzieć, że do tworzenia tej książki przyczynili się również inni nauczyciele – tacy, jak Ty!

Jeśli tylko masz jeszcze inne, dodatkowe pytania do mnie, chętnie na nie odpowiem. Zajrzyj do zakładki Kontakt – tam znajdziesz wszystkie namiary.